עו"ד פשיטת רגל, פתרון קסם או הסתבכות

לפני כשנה וחצי, בספטמבר 2013 נכנסה לתוקפה רפורמה רצינית שעשה הכונס הרשמי, פרופסור דוד האן. רפורמה זו מבורכת מאוד, ומאפשרת לאדם שנקלע לחובות רבים, לאחר כמה שנים לקבל הפטר מחובותיו ולהתחיל בדרך חדשה בלי גיבנת של העבר. יחד עם זאת, פתרון זה אינו מתאים לכל בעיה, ו/או לכל אדם שנקלע לחובות. לעיתים יש פתרונות זולים יותר, נכונים יותר, שיכולים להשיג את אותה התוצאה אך במחיר כבד פחות.

האם עו"ד פשיטת רגל יכול להשיג הפטר

לאדם שנכנס להליך פשיטת רגל יש "כתם" עתידי, בדירוג האשראי שלו בבנקים ובמוסדות פיננסיים, כתם שיכול ויעיב על התפתחותו בעתיד. לכן בטרם אתם מחליטים שפשיטת רגל זהו פתרון קסם, חשבו רגע גם על העתיד הכלכלי שלכם, ולא רק על ההווה. זה הזמן לקבל ייעוץ מקצועי ולהיפגש עם עו"ד פשיטת רגל שמכיר את ההשלכות של כל סוגי הפתרונות. זוהי אולי תופעה שמאפיינת התנהלות כספית, לחשוב על "עכשיו" לא על מחר, לא על מה יהיה, ובעצם בהליך הזה, ייתכן ואתם גוזרים על עתידכם הפיננסי את גורלו.

דבר נוסף חשוב למי שקיבל עצה מ עו ד פשיטת רגל או ששוקל להיכנס להליכי פשיטת רגל הוא דירת המגורים. לאדם שיש דירת מגורים, בבעלותו או בבעלות אשתו, שידע כי דירה זו, לעומת העבר, כבר אינה מוגנת. יש סיכון רציני ביותר שידרשו למכור אותה ולהעביר את הכספים לטובת הנושים.

לכל אלה שיש להם דירת מגורים, כדאי שתדעו שכלפי הנושים שאינם ממשכנים, ייתכן מאוד שאתם דיירים מוגנים, קרי אסור לפנות אתכם. יחד עם זאת, אף אחד לא יגלה לך שאתה דייר מוגן, שכן שווי הדירה יורד לכדי 40% ולכן כולם מנסים שלא יתגלו לך זכויותיך, אלא אם אתה מלווה ב עו"ד פשיטת רגל שיסביר לך את הנושא. שכן ככל ששווי הדירה יגדל, כך תכסה את חובותיך. מכל מקום, במקרה שרק אחד מבני הזוג פושט רגל, והשני לא, יש אפשרות לפדות את הנכס על ידי בני המשפחה האחרים בשווי של דירה עם דיירות מוגנת ואז המחיר שלה יהיה נמוך הרבה יותר.

לאור האמור, קחו את הדברים לתשומת ליבכם. פתרון הקסם הזה גובה מחירים, שרק אם אתם חייבים מעל חצי מליון כדאי לשקול את הדברים. בחובות הפחותים מחצי מליון, אני מציעה לכם לבחון אופציות נוספות. כמו כן מבנה הנושים יכול גם הוא להשפיע על הפתרון. אם הנושים שלך הינם מוסדות פיננסיים, ניתן להגיע להסדרים טובים יותר גם ללא הליך פשיטת רגל.

תשומת ליבכם. בטרם אתם מחליטים ללכת להליך פשיטת רגל, שימו לב שלא בטוח שזהו הפתרון הנכון. אכן בתחילת הדרך, זה נותן שקט לחייב. הנושים כבר לא יכולים לעשות דבר כנגדך. ההליכים מעוכבים, אך הפתרון צריך להיות לטווח ארוך, עם יכולת לשקם את העתיד הכלכלי שלכם. משכנתא, למשל, לא תוכלו לקבל מבנק לאחר שפשטתם את הרגל. הרקורד הכלכלי שלכם מוכתם.

אל תמכרו את העתיד שלכם עבור ההווה והעבר. בדקו היטב ושקלו מהו הפתרון הנכון לחייכם בטווח הקצר ובטווח הארוך. קבלו ייעוץ מ עו"ד פשיטת רגל ובחרו את האופצייה הנכונה ביותר עבורכם. יש אפשרות גם לעכב הליכים במסגרות נוספות כמו הוצאה לפועל ולא רק במסגרת הליך פשיטת רגל.