יש לך חובות מעיקים? יש מה לעשות.

הדברים לא עבדו כפי שתכננתך? המצב הכספי הסתבך? קיבלתם תביעת בנק? יש חוב בהוצאה לפועל? וכך, עקב החששות והדאגות, אתם פשוט מדחיקים, מזניחים, שוכחים, דוחים את העניין בתקווה שיקרה איזה שהוא נס ואיך שהוא הדברים יסתדרו מאליהם. ובכן, זו לא הדרך.

רוצים לחיות כמו בני אדם, לצאת מהחובות? אז תעשו כבר משהו עם זה.

אל תהיו כמו אלו שמזניחים ודוחים. ככל שתטפלו בבעיה מוקדם יותר, תגיבו בזריזות, הסיכוי למזער נזקים ולהגיע לפתרון יציב ומסודר שיאפשר לכם חיים גדל יותר והבעיה נראית תחת שליטה.

אם יש לכם חובות ישנים, אתם באיחוד תיקים, וממשיכים לשלם את צו החיוב במשך שנים רבות, אתם בעצם נמצאים בסוג של כלא בגודל המדינה, יכולים לנוע בגבולותיה בלבד, ונמצאים בדאגות ופחד מתמיד מאימת העיקולים והנושים. ועל כל זה נוסיף את כבודך העצמי, והבושה. חשוב לי להעביר לכם מסר במאמר הזה. והמסר הוא

הסדרי חוב משחררים לחופשי

יש מה לעשות. מה שחשוב הוא להתחיל ולפעול כעת.

אז יללא. הגיע הזמן לפעול, לטפל ולהסיר את העננה הכבדה הזו מחייכם. יש חיים אחרי החובות. אל תדחו, אל תמתינו, התחילו לפעול עכשיו.

במשך שנים רבות, אני מטפלת בלקוחות שמגיעים עם הסתבכויות וחובות רבים, הסכומים לא תמיד גבוהים, אך עם המון תיקים שונים בהוצאה לפועל. בעבר, ניתן היה להיכנס למסלול שנקרא ״מוגבל באמצעים ואיחוד תיקים״, הליך זה איפשר לאנשים להיכנס למסלול תשלום סכום קטן כל חודש. אבל פתרון זה היה פתרון של שקט מדומה. במשך שנים, הם נאלצו להסתיר את זהותם מבושה ופחד מפני הנושים. אין להם כרטיס אשראי, אין להם חשבון בנק, הם לא יכולים לצאת מן הארץ, מוגבלים בבנק, בקיצור הופכים להיות צל ללא פנים. אנשים ללא זהות גלויה, הם חיים בתחושות נוראיות ונאלצים להסתיר את עצמם מהפחד שמא יגלו שהם חייבים כסף. הבושה מלווה אותם כל הדרך.

אספר לכם על כמה מקרים אמיתיים ומרגשים בהם טיפלתי והחזרתי אנשים למסלול החיים, כשהם לא מפסיקים להודות לי על כך.

הסיפור הראשון הוא של הדסה (שם בדוי).

הדסה נישאה בגיל צעיר מאוד עם גבר שזמן קצר לאחר שנישאו, התדרדר והתמכר לסמים. הם היו במצב כלכלי קשה. זה הגיע למצב בו לא היה להם מה לאכול. ממש ככה. היא רכשה דברי אוכל, שילמה עבור קופת חולים, תשלומי בית ספר, ארנונה ועוד וכשהמשכורת לא הגיעה, השיקים חזרו. הדסה לא עמדה עוד בחובותיה ובמצב הקשה והתגרשה מבעלה. וכך היא נותרה עם תיקי חובות פתוחים במשך שנים רבות. היא התייעצה עם חברים קרובים מה לעשות ופעלה לעשות איחוד תיקים. היא שילמה במשך שנים את צו החיוב ובכך היא קנתה שקט זמני ומדומה מפני הגעה של הוצאה לפועל, צוי מעצר, צוי הבאה, עיקולי מטלטלין ועוד. אבל חייה לא היו חיים. היא חייה בבושה, הסתרה והרגשת אשמה והחובות תפחו עוד ועוד.

הדסה הגיעה אלי בגיל 55, כמעט 30 שנה שהיא חיה במעגל הזה של הרגשת אשמה, בושה והסתרה. החובות שטפחו והגיעו למימדים עצומים נתנו את ההרגשה שאין תקווה ואין מזור למצב אליו היא נקלעה. לאחר מחקר ובחינת כל מרכיבי החובות והמצב שלה, הצעתי להדסה להיכנס להליך חדלות פרעון. היא נרתעה מלעשות שינויים ולקח לי כשנתיים לשכנע אותה שזו הדרך והיא הסכימה לנסות.

תוך זמן די קצר הצלחנו להביא לה הפטר והדסה הפכה לאדם חופשי וחייה השתנו לטובה מקצה לקצה. תחילה, כשקיבלה את ההפטר, לא האמינה שהיא יכולה לקבל כרטיס אשראי, לפתוח חשבון, לצאת מן הארץ ועוד. היום לאחר שהשתחררה מהטראומה, כל פעם שהיא עושה את הפעולות הפשוטות הללו, היא שולחת לי אס אם אס, שהיא לא תשכח איך הצלתי אותה מעצמה, ואיך החזרתי לה את הכבוד והחופש להם חיכתה למעלה מ-30 שנה.

תשלום חובות בהסדר

סיפור נוסף על עזר.

עזר התחתן, הקים משפחה, הוא החליט להיות עצמאי והקים עסק קטן. לאחר מספר שנים בהם המזל לא האיר לו פנים, עזר נקלע למצב של הסתבכויות וחובות. גם הוא נשאר בהליך איחוד תיקים למעלה מ-30 שנים, חייו לא היו חיים. כולו מבוייש וחי בהרגשה שחרב עליו עולמו.

לאחר שעזב את עסקי הבניה כעצמאי, אסף את כל נסיונו המקצועי, ועבד כשכיר בבתחום הבניה. הנסיון הרב זיכה אותו במשכורות ״שמנות״, אך עדיין היה צריך להתבייש שאינו יכול להחזיק כרטיס אשראי, לפתוח חשבון בנק, לטייל מידי פעם בחו״ל. כשהגיע לגיל 60, ילדיו הודיעו לו שלכבוד יום הולדתו, הם רוצים לקחת אותו לטיול ליוון. אבל הוא לא יכול היה לצאת מהארץ וזה היה הטריגר שגרם לו לפנות אלי ולחפש פתרונות למצב. תוך זמן לא רב עזר קיבל את הפטר המיוחל, ומאז הצליח לשקם את עצמו ואת הביטחון העצמי שלו, הוא התחיל להבין את הערך שלו מול רעייתו וילדיו וחייו חזרו למסלול של חיים נפלאים ומלאים. במקרים אלו ההשלכות קשות מבחינה רגשית ולוקח זמן לצאת מהמצב הרגשי אחרי ההפטר, אבל זה קורה, והחיים מתחילים להיות מלאי שמחה ולאט לאט מחלחלת ההבנה שאתה אדם חופשי.

וסיפור אחרון להיום, הוא על שרית,

אביה של שרית פתח עסק על שמה כשהיתה בת 18, וכחלק מהניהול השוטף של העסק, האבא חילק שיקים. העניינים החלו להסתבך כשאבא הלך לעולמו והותיר אותה עם חובות מטורפים.

שרית הגיעה אלי בגיל 44. כבר לאחר שיחה ראשונית והכרת מצבה, הבנתי ששרית שילמה מחיר אישי כבד עוד יותר מעבר לחובות הכספיים. שרית לא הצליחה להרות במשך שנים, והפחד מפני הנושים שיתק אותה. כל טלפון זר היה מפחיד מבחינתה, שכן היא מעולם לא מייצרת חובות. שרית הגיעה אלי במצב של שבר כלי ממש. במקרה שלה העדפתי לעשות הסדרי נושים פרטניים, והצלחנו להוציא אותה בהסדרים מעולים, וככה נפטרה מחובות. עברו כבר שנים מאז, אנחנו עדיין בקשר ואין הזדמנות שהיא לא מוצאת לנכון להודות לי.

לסיכום:

אני מבחינתי, מרגישה שהצלתי נשמות בישראל. זו עבודה שהיא שליחות וזה הייעוד שלי, משקמת את החייבים ועוזרת להם לחזור למסלול חיים תקין. הדבר נכון במיוחד לאנשים שהצליחו מבחינה מקצועית להשתקם, והפחד מהחובות מקפיא אותם והם עוצרים את התפתחותם ולא יוצאים לחיים חופשיים. אני משתפת את הסיפורים האלו בכדי לעורר השראה באלו שמצבם הכלכלי הסתבך. ברוב המקרים אנשים חושבים שהמצב הינו גזרת גורל ואין להם אפשרות לשנות ולשפר את חייהם אבל זה לא כך. יש הרבה פתרונות ויש הרבה מה לעשות. כל שצריך הוא לפעול ולא לדחות.

אז אם אתם סוחבים חובות, ישנים או חדשים, לנו יש פתרונות מיוחדים, שונים, ולפעמים רגילים, לעזור לכם לצאת מהמצב הקשה בו אתם נמצאים.

צרו קשר ונבחן את המקרה הספציפי שלכם, אשמח להקשיב ולייעץ, ואף לטפל בתיק ולהוציא אתכם לדרך חדשה.