עורכת דין - עפרה שפר - הגנה וייצוג נגד תביעות בנקים
ביכולתינו לעזור לך לצאת מהמצב אליו נקלעת. תביעה מהבנק, זה לא הסוף. יש הרבה מה לעשות. בוא נדבר..

004

בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל ערבות לבנק מזרחי שחתמה אישה לחובות בעלה ב-14 מיליוני שקלים, בין היתר, משום שהאשה היתה עקרת בית והשכלתה 12 שנות לימוד, וזאת על אף שהוחתמה על המסמכים על ידי עורך דין חיצוני לבנק שאישר חתימתה

סימה, אשתו של אלי, חתמה על ערבות במסגרת הסדר חוב לקבוצת חברות של בעלה, במליוני שקלים. בחשבונות בנק שונים שנוהלו בבנק מזרחי סניף גבעתיים.

היה מדובר באשראים גבוהים שהעניק הבנק לקבוצת החברות. חשבונות שהבנק ניהל במחלקת אשראים מיוחדים שלו, שם הסיכון הבנקאי גדול יותר, ומעבר לסמכויות מנהל הסניף.

לאחר מספר שנים, החליט הבנק לסיים את ...
003
החשבון חרג מהמסגרת, ולא היה כיסוי לשיקים  - אך בית המשפט ביטל את החזרת השיקים ואת הגבלת החשבון בשל התנהלות הבנק בחריגות
בית משפט שלום בבאר שבע ביטל הגבלת חשבון, למרות העובדה שלא היה חולק שהשיקים הוחזרו בשל העדר כיסוי, ולא היתה יתרה מספקת בחשבון לפירעונם, בהתאם למסגרת האשראי, וזאת משום שהבנק נהג לכבד שיקים בחריגות דבר שגרם ללקוח לסבור שיש חובה על הבנק לכבד את השיקים.

מדובר בחשבון בבנק הפועלים, שהתנהל משנת 2007.

השופטת רחלי טקטין עלודם, קבעה שאין חולק כי השיקים סורבו בשל העדר כיסוי מספיק, הואיל והם הוצגו לפרעון כשלא היתה יתרה מספרת בחשבון לפרעונם, ...
51070

בנק הפועלים חוייב בהוצאות משפט כמעט מלאות בסך של כ-48,000 ₪, למרות שהבנק הסכים לתביעת התובעים, בשל כך שהבנק דרש מהתובעים לחתום על סעיף ויתור על טענה או תביעה כלפי הבנק, דבר המהווה תנאי מקפח בחוזה אחיד.

בית המשפט סבר כי דרישה זו אינה מוצדקת.

וזהו סיפור המעשה...
דליה, פתחה חשבון בשנות ה-90 בבנק הפועלים. לימים עברה להתגורר בארה"ב, הכירה בן זוג, נישאה לו והוא צורף לחשבון. לימים, צורף גם אביה לחשבונה.

בחודש דצמבר 2012 פנתה דליה לבנק וביקשה כי יגרע שמה ושם בעלה מן החשבון וכל הכספים והחשבון יישארו לאביה.

הבנק דרש מהם כי ...
pic2

חובת תום הלב של הזוכה, בעת נקיטת הליכי הוצאה לפועל, מחייבת כי יפעל לגביית החוב שלו. משהזוכה לא נקט במשך שנים רבות בהליכי הוצל"פ, ללא כל צידוק סביר,  ניתן היה להבין כי הוא ויתר על החוב, ולכן, במצב זה הוחלט  על סגירת תיק ההוצאה לפועל, על אף התנגדותו של הזוכה

בלשכת ההוצאה לפועל בתל אביב ניתנה החלטה בבקשת חייבים בטענת פרעתי, לפיה הורתה הרשמת נעמה טלמן בולטין לסגור את תיק ההוצאה לפועל כנגד החייבים בשל כך שלא ננקטו בתיק כל הליכים שהם במשך למעלה מ-12 שנים.

החייב במקרה זה טען כי מדובר בחוב ששולם במלואו לפני שנים ...
pic1

זהו. זה סופי.

בית המשפט העליון קבע כי נושה לא יוכל לעקל כספי מסגרת אשראי.

עוד נקבע כי זכות הקיזוז של הבנק ביחס ליתרת הזכות עדיפה על העיקול שהוטל, ומשכך הבנק זכאי לקזז את הכספים שבפיקדונות לטובת החוב שלו, והוא גובר על המעקלים.

באחד הבלוגים שכתבתי שכותרתו "קבלת מסגרת אשראי" דווחתי לכם על פסק דין חדשני בבית משפט מחוזי בתל אביב, לפיו נקבע כי ניתן לעקל כספים עד לגובה מסגרת האשראי. מדובר בעיקול שהטיל נושה על חשבון הבנק של חברה, שהיה לה מסגרת אשראי, וכן פקדון במט"ח. בית המשפט המחוזי אישר לנושה לעקל את הסכומים ...
yorshim

מעקלים או יורשים? מי גובר על מי בפדיון תגמולי הביטוח לאחר מות החייב

האם זכאים יורשים, המוטבים בפוליסת ביטוח חיים, למלוא התגמולים מביטוח החיים של המנוח, והאם זכותם גוברת על מעקלים שעיקלו את הפוליסה?

פסק דין מעניין של כבוד השופט יעקב וגנר, בבית המשפט המחוזי בחיפה, בתיק ה"פ 58445-01-12 גוטליב ואח' נ' מגדל חברה לביטוח בע"מ ואח', קבע שהכל תלוי באם העיקולים הוטלו לפני מות המנוח או אחרי מותו. מכל מקום, הכספים שניתן לעקל, הינם רק הכספים מתוך פוליסת החיים, שנצטברו במסגרת רכיב החיסכון, ולא מרכיב הסיכון (risk).

העותרים, הינם ילדי המנוח, שלצערם, הותיר חובות אצל ...
lawyerWin
כבוד השופטת בבית המשפט בתל אביב, הדס פלד, בתא"ק (ת"א) 57190-03-11 דחתה תביעה של בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ כנגד ערב יחיד וקבעה כי הבנק לא העמיד את הנתבע על הפרטים שבידיעתו ושהיו רלבנטיים לצורך הערכת הסיכון שנטל על עצמו, ומשכך, קבעה, הבנק הפר את חובת הגילוי המוטלת עליו.
וזהו סיפור המקרה:
יצחק היה בעל עסק ונטל אשראי מהבנק. תחילה, ביקש הבנק מיצחק כי יעמיד בטוחות, ולצורך כך, חתם לו אחיו נתנאל על ערבות מוגבלת בסכום של 100,000 ₪ להבטחת מסגרת האשראי.

לאחר מכן, כשחרג יצחק ממסגרת האשראי באופן קבוע, ביקש הבנק לשנות את מבנה האשראי ולהעמיד לו הלוואה. הבנק ...
manoach_deabt

חובות המנוח אינם עוברים בירושה, ויכולים להשתלם אך ורק מכספי עזבון המנוח, באם הוא קיים

בית המשפט השלום בתל אביב קיבל תביעת אב שכול להשיב לו כספים ששילם לבנק הפועלים עבור חובותיו של בנו שנהרג וקבע כי בנק הפועלים הפר את חובות האמון והנאמנות, והפעיל לחץ על אב שכול לשלם חוב של בנו שנהרג, בפרק זמן קצר לאחר מותו של הבנק, מבלי שמסר לו המידע הרלוונטי.

כבוד השופטת רחל ערקובי פסקה לאחרונה, כי הבנק הפר את חובות הנאמנות והאמון המוטלות עליו בכך שהופעל על התובע לחץ לשלם חובו של המנוח, בנו בן 25 שנהרג בתאונת דרכים, תוך ...
lfe_after

הסתבכתם בחובות, פחד וחשש ממלא אתכם? יש מה לעשות. הפחד הוא האוייב של הפתרון. התמודדות עם הפחד, וטיפול נכון בבעיה יכולים לסייע לכם להגיע לשקט ושלווה גם את נקלעתם לחובות ואין לכם יכולת לשלם אותם.

כשבנק לאומי מחל לנוחי דנקנר על 150 מליון ₪, קראתי בפייסבוק תגובות של אנשים, ואחת מהן היתה מוכרת לי כל כך. מישהו תאר את הפחד שהיה לו עת היה חייב לבנק לאומי כסף, תאר איך היה נרדף, איך לא ישן בלילות, פחד מדפיקות בדלת, פחד שיבואו לקחת חפצים מהבית, פחד שהילדים יחוו את כל הסיוט הזה, ולא יכול היה להאמין באיזו קלות ...
lawDebts

ערב לחובותיו של אחר משול לבן הרביעי בהגדת הפסח ו"שאינו יודע לשאול" ומשכך "את פתח לו"

כשאדם חותם ערבות לחברו, הוא משול לאחד הבנים מהגדת הפסח "ושאינו יודע לשאול" וכמצוות ההגדה: ושאינו יודע לשאול את פתח לו".

פסיקה שניתנה לאחרונה על ידי כבוד השופט ליאור ברינגר, שניתנה בבית משפט השלום באילת, בפסק דין תא"מ 24398-07-11 דחתה את תביעתו של בנק הפועלים, וקבעה כי כאשר אזרח תמים מגיע לבנק בכדי לחתום ערבו להלוואה של אחר, חובה על הבנק לפרוס בפני הערב את התמונה המלאה הידועה לו בנוגע לחייב, בקשר עם ההלוואה הנערבת ולהסביר לו בשפה פשוטה וברורה מה ...
bankAccountForAll
"לכל אחד יש זכות לחלום, סירות נייר במים, רציתי רק לשוט הכי רחוק.. אני אדם משום מקום.... שמחפש לו רק סיבה לנשום....". [מילים ולחן: אביב גפן]

לכל אחד זכות לנהל חשבון בנק אף אם חשבונו האחר מעוקל, מוגבל מחמת אי כיסוי, מוגבל בנסיבות מיוחדות בהוצאה לפועל או שהוא מצוי באיחוד תיקים, או הוכרז כחייב מוגבל באמצעים

במשך שנים רבות בנקים לא מאפשרים למי שהוטלו עליו עיקולי חשבון בהוצאה לפועל, או שחשבונו הוגבל מכוח חוק שיקים ללא כיסוי, או מכוח סעיף 66 לחוק ההוצאה לפועל, או בשל היותו מצוי באיחוד תיקים, או מוגבל באמצעים, ואף פושט רגל.

הבנקים ...
moneyRights

בן הזוג חייב כספים? מתי זה ישפיע עליך? האם ניתן לעקל כספים בחשבון משותף? או במילים אחרות, מתי תחול הילכת השיתוף על חובותיו של בן הזוג ומתי לא?
בני זוג מוטרדים מאוד ממצב בו בן זוגם חייב כספים, ולא ברור להם כיצד הדבר יכול להשפיע על חייהם ועל חלקם בנכסים המשותפים. בין היתר, כיצד הדבר יכול להשפיע על חשבונות בנק משותפים, על דירת מגורים, וכל נכס משפחתי משותף?

בתי המשפט מכירים כיום בכך שמקום שמתקיים שיתוף בנכסים בין בני הזוג, מתקיים שיתוף חובות, אלא מה? קיימים סייגים, ולא כל חוב של בן הזוג נופל על בן הזוג השני.
cheks_law

התקבלה במשרדי פניה נוגעת ללב של אדם שמנהל עסק כבר שנים רבות, והבנק הגביל את חשבונו, וגרם לו לנזקים בלתי הפיכים.

המאמר הבא הוא ניתוח של הדברים שאמר לי.

אין זו הפעם הראשונה שאני נתקלת במצב בו השינויים שחלו בשוק האשראי מכבידים מאוד על התנהלות עסקים, וגורמים להם לקריסה. לכן, אני מוצאת לנכון לפרסם את עיקרי הדברים שנכתבו, ומעוניינת לקבל תגובות על מנת לבחון האם ניתן לחולל שינוי.
למי שהדבר נוגע אליו, בכל צורה שהיא, מוזמן לפנות אלי בכתב, למייל האישי. ככל שההיענות שלכם תהיה גדולה יותר נוכל להסיק מסקנות לגבי הפעילות הנדרשת, ובמידת הצורך, נוכל ...
running

וגם: האם מוסמך ראש ההוצאה לפועל לדחוק באדם לנטוש את הליכי ההוצאה לפועל ולפתוח בהליכי פשיטת רגל או הליך מחיקת חובות


המצב קשה, החובות גדולים, עדיין, במקום להיות נרדף על ידי הנושים, קיימים פתרונות שונים לחייבים על מנת לאפשר להם להמשיך לחיות בכבוד, ולא להגיע למצבים קשים. לעיתים, אנשים "מוכרים" את חייהם בלהיות נרדפים מנושיהם, במקום לעמוד רגע ולחשוב. אולי במקום לברוח מהבעיות, כדאי לטפל בהן. ישנם פתרונות יצירתיים להליך מחיקת חובות. זה אף פעם לא פתרון לברוח מהבעייה אלא למצוא את הפתרון המתאים והנכון.

2 מסקנות חשובות מהכתוב להלן: האחת, יש אפשרות לחיות בכבוד, ובלי ...
hotzaLapoalmONEY

האם רשאי המוסד לביטוח לאומי (מל"ל) לקזז כספים המגיעים לחייב מזונות מקצבאות כגון קצבת נכות, אבטלה, זיקנה, אבטחת הכנסה וכד', אם נקבע לו צו חיוב תשלומים במסגרת איחוד תיקים/תיק הוצאה לפועל בודד, והוא עומד בתשלום הצו?

חייבי מזונות בהוצאה לפועל הינם חריג בדיני הוצאה לפועל, ואינני עוסקת בתחום זה. יחד עם זאת, לאור החלטה מעניינת שנתקלתי בה, שניתנה בלשכת ההוצאה לפועל בירושלים,על ידי רשם ההוצאה לפועל הנכבד, קטוביץ שחר, ביום 17.6.12 מצאתי לנכון לפרסם את תוכנה, שכן, היא נראית לי חשובה ביותר לחייבי מזונות המקבלים קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי.

חייב פלוני הגיש בקשה לאיחוד תיקיו ...
4

כדאי לדעת - פוסטים פופולריים מהבלוג
בניית האתר, קידום ושיווק: נקסטמדייה

מייצגת לקוחות נגד בנקים
פרטיים ועסקיים שנקלעו לבעיות כלכליות ונתבעים על ידי בנקים. טיפול בענייני פשיטת רגל, משכנתאות, חשבונות מוגבלים ועוד.

עורכת דין - עפרה שפר

 דבורה הנביאה 22, תל אביב 69350

טל. 03-5499059, נייד: 052-5777353

פקס: 03-5499069

ofralaw@gmail.com


עפרה שפר
, עו"ד - דיני בנקאות

ביכולתינו לסייע לך לצאת מהמצב הקשה ולאפשר לך להבריא את עצמך. בואו נדבר

כתבו אלי